pondělí 14. října 2013

Projev aktivisty Anti-imperialistické platformy NěmeckoPřinášíme vám projev Michaela Rotha z Anti-imperialistické platformy Německo, který zazněl v neděli 13. října na našem shromáždění na Staroměstském náměstí v Praze.

Drazí druzi a družky v boji!

Už je skoro 30 let, co jsem naposledy vystoupil s projevem v tomto městě – ve zlatém městě Praze. Tehdy jako zástupce Světového mírového hnutí. Má tehdejší vystoupení byla horkokrevnou žalobou vůči NATO a jeho zbrojení. Od těch dob již uplynulo hodně vody ve Vltavě i v Labi.

Skrze změnu a zdánlivou sametovou revoluci byla zničena mnohá antikapitalistická uskupení a lidem byl vnucen bezuzdný mafiánský kapitalismus.

Americký imperialismus ani sionisté v pozadí nikdy nezměnili svůj k národům nepřátelský charakter. Pro svůj šílený plán, dosažení světovlády, hodlají uvrhnout národy třeba i do atomové zkázy.

Jejich krvavá stopa se zachovala po staletí. Ať už ve Vietnamu, Chile, Iráku, Lybii nebo na blízkém východě. Všude šířili vždy jen žal a bolest.

My na tomto shromáždění pozvedáme hlas našeho protestu, abychom před světovou veřejností vyjádřili, že v Sýrii nejde o občanskou válku, nýbrž o pokus o kontrarevoluci, opírající se o peníze a zbrojní technologie Washingtonu a Tel Avivu. Jde o kontrarevoluci namířenou proti národní vládě našeho přítele a druha prezidenta Bašára Asada.

Už dva a půl roku se brání syrský lid bez ohledu na svou poltickou a náboženskou příslušnost. V rámci syrské armády a jiných bezpečnostních složek se syrský lid brání neokolonialistickým poměrům, jaké již vládnou v Lybii.

My jako AIP Německo se v tomto ohledu držíme tradice NDR a pomáháme Sýrii. Roku 1983 jsme do Sýrie poslali stroje MIG 21 na ochranu před sionistickým vzdušným terorem. Dnes nespočet odhodlaných srdcí posílá své bratrské bojovné pozdravy do Damašku.

Prezident Assad je Sýrie a Sýrie prezident Assad. Jsou jeden blok. Tento fakt působí nepřátelům svobodných národů velké problémy.

Antiimperialistické světové hnutí roste a sílí každým dnem, jak se nám prokazuje při našich setkáních se zastupujícím generálním sekretářem národně socialistické strany BAA a vůdcem korejského lidu maršálem Kim čong Unem.

I dnes se pro-sionistické kruhy ve vaší domovině opět snaží získat veškerou moc. Já je nazývám podle let 1948 a 1968. Tehdy byli ještě naštěstí zastaveni.

Pokus imperialistických sil rozložit Sýrii na flikovaný koberec složený z malých státečků však tentokrát nebude slavit úspěch. Nejen kvůli Rusku a Číně jako mocnostem s právem veta, ale také proto, že lidé v Evropě procitají.

Kdo poznal nepřítele národů a jejich svobody, nakonec patří k dějinným vítězům, navzdory mnohým obětem, které na této cestě musíme přinášet, abychom s čilským bojovým pozdravem mohli říct: Venceremos – zvítězíme!

Zdroj ZDE
Fotky z akce ZDE