středa 29. května 2013

Pietní akt za Dominique VenneraČeští identitáři si 27. května připomněli život, činy a oběť Dominique Vennera, který minulý týden spáchal sebevraždu před oltářem v katedrále Notre Dame v Paříži. Akce proběhla jako pietní akt před francouzským velvyslanectvím v Praze. Na chodník před velvyslanectvím bylo položeno mnoho zapálených svíček, portrét a symbolicky slavný spis Dominique Vennera s názvem „Za pozitivní kritiku“.

Čeští identitáři se tak přidávají k dalším skupinám z celé Evropy, které pochopily smysl smrti jednoho velkého člověka. Dominique Venner předstoupil před všechny Evropany, aby svým činem probudil a otřásl jejich spící svědomí k činům. Obětoval svůj život, ale v žádném případě neodešel s pokorou ukřižovaného, ale jako nespoutaná síla přitakávající životu, jelikož veliká smrt patří k největším úlohám života. Dominique Venner před námi svou dobrovolnou smrtí otevřel perspektivy velikosti a budoucnosti.

Dost dlouho jsme byli otroky, je čas stát se pány našich životů. Je jen na nás, aby se na čin sebeobětování Dominique Vennera jednou hledělo, jako na den, který byl naším velikým vypovězením války modernímu světu. Takový byl smysl jeho smrti.„Náš osud se odehrává tady a teď, a to až do poslední chvíle. A tato poslední chvíle je stejně důležitá, jako celý náš život. To je důvodem, proč musíme být sami sebou až do posledního okamžiku. Je to rozhodná, osudová vůle, která poráží prázdnotu. Není útěku od tohoto předpokladu, protože žijeme pouze tento život, ve kterém je naší povinností být plně sami sebou – nebo ničím."

 Dominique Venner

---

¡DOMINIQUE VENNER PRESENTE!