úterý 31. ledna 2012

Protestní happening proti smlouvě ACTA

 

Jistě jste v poslední době zaznamenali demonstrace či protesty, kvůli podepsání smlouvě ACTA, která má zásadně ovlivnit podobu a užívání internetu, tak jak ho známe. Vlna nevole a protestů se pomal začíná šířit Evropou a tento čtvrtek 2. února dorazí konečně i do naší vlasti! Největší akce se očekává tradičně v Praze. Od 14:00 je zde připraven pirátský happening, který se v 17:00 promění v protestní pochod na Pražský hrad. Redakce Revolty vyzývá své čtenáře, aby tuto akci v co největším měřítku podpořili!!!

Oficiální informace od svolavatele:

14:00 - začátek protestního shromáždění
17:00 - vyrážíme průvodem na Pražský hrad

Zveme všechny, komu není lhostejný osud našich občanských práv a necenzurovaného Internetu, aby se zúčastnili protestu proti mezinárodní smlouvě ACTA, která je s evropským standardem ochran
y lidských práv neslučitelná.

Protest, jehož součástí bude i pirátský happening proběhne 2. února na pražském Klárově (stanice metra Malostranská). Shromáždění na Klárově začíná ve 14:00, na místě bude řada informací a materiálů o dohodě ACTA. Zároveň zveme politiky dalších politických stran ať na místě vyjádří svůj postoj ke smlouvě. Podobně k účasti zveme i zástupce odborné veřejnosti, akademické sféry a občanského sektoru. Jednotlivé vystupující budeme průběžně doplňovat.

Začátek shromáždění je ve 14:00, na programu budou vystoupení k ACTA, odpovědi na otázky k obsahu smlouvy, šíření informací o tom, jak můžeme proti ACTA bojovat a čas od času i nějaká legrace pro zpestření. Dobře se oblečte a vezměte si teplý čaj do termosky.

V 17:00 potom vyrazíme průvodem na Pražský hrad a zase zpátky. Protestní shromáždění i průvod jsou nahlášeny úřadům.

Více informací na facebookové skupině "Protestní happening proti smlouvě ACTA".