úterý 25. září 2012

Svobodu pro Zippa - vyjádření podpory českých a moravských aktivistůVětšina z vás jistě už slyšela o případu neprávem vězněného Alberta Palladina alias Zippa. Před nedávnem tohoto italského aktivistu CasaPound Italia odsoudil soud prvního stupně k dvěma rokům a osmi měsíci nepodmíněně (!) za údajné napadení oněch antifašistů a členů PD (Demokratcká strana – italská nejsilnější středolevicová strana na jejíž aktivitách se podílejí i militantní antifašisté). Bez jakýchkoliv přímých důkazů, pouze na základě pochybné výpovědi několika členů PD.

Zippo, který byl z počátku držen na vazbě, byl posléze umístěn do jaké si formy domácího vězení. Byl hlídán a nucen obývat jeden objekt na samotě, kam za ním mohla pouze rodina. Alberto nebyl pouze řadovým aktivistou, byl šéfem CPI pro 4. římský okrsek. Velkou měrou se podílel na solidárních akcích v Barmě a na Kosovu. Taktéž byl jedním z hlavních protagonistů okupace Via Val d'Ala, kde bylo nastěhováno několik rodin, které byly ve složité ekonomické situaci a bez střechy nad hlavou.

Čeští a moravští aktivisté se proto toto léto rozhodli alespoň symbolickou formou vyjádřit podporu a solidaritu s vězněným Zippem! 

Svobodu pro Zippa a všechny politické vězně! Zippo Libero!

 
Brno

Děčín

Cheb

Liberec

Olomouc

Ostrava

Pardubice

Písek

Plzeň

Praha

Svitavy

Turnov

Uherský Brod

Ústí nad Labem